Ultima confruntare din acest sezon pentru echipa masculină secundă a CS Minaur, cea cu Szejke Odorhei, s-a încheiat la egalitate, scor 31-31. CS Minaur II încheie sezonul competițional pe locul IV, cu 28 de puncte.

Partida a fost dominată de HC Szejke Odorhei care în primele 7 minute a reușit să înscrie 5 goluri. Minutul 7 aduce și primul time-out al partidei, cerut decei de la Minaur, time-out benefic pentru echipa băimăreană care reușește să recupereze și să reducă avantajul gazdelor la un gol în minutul 12 , urmând să obțină primul egal în minutul 26 .

În a doua repriză avantajul oaspeților atinge punctul maxim de 5 goluri. CS Minaur reușește să egaleze în minutul 46. Finalul partidei le aparține băimărenilor care în ultimele 4 secunde au atacul, însă ErikPop nimerește bara, iar meciul se încheie cu scor egal 31-31.

Articolul precedentConcert de pricesne dedicat celor 7 episcopi greco-catolici care vor fi beatificați de Papa Francisc
Articolul următorAutoturism în valoare de peste 35.000 euro, căutat de autoritățile din Franța, descoperit la P.T.F. Sighet