Femeie din Vişeu de Sus salvată de salvamontişti dintr-o zonă greu accesibilă
16 dec. 2020, 09:03
Actualizat: 16 dec. 2020, 09:03

Femeie din Vişeu de Sus salvată de salvamontişti dintr-o zonă greu accesibilă
Articol scris de Scris de Adrian Loghin
Aceasta era în stare de inconştienţă
SPJ Salvamont Maramureș a primit ieri un apel prin 112 care anunța despre o persoană inconștientă într-o zonă cu acces dificil la marginea localităţii Vişeu de Sus.
Echipajul de s-a deplasat la faţa locului, unde au găsit o femeie de 63 ani, care a suferit o lipotimie, căreia i s-a acordat primul ajutor medical, apoi a fost transportată până în locul unde echipajul SAJ Maramureş a avut acces auto.
Ambulanţa a transportat-o până la unitatea medicală.
Sursa: Realitatea de Maramures
Citește și:
- 20:51 - Scădere puternică pe piața petrolului: decizia lui Donald Trump calmează tensiunile din Orientul Mijlociu
- 20:04 - Serie alarmantă de accidente în București: un nou copil de 5 ani a căzut de la etaj, după cazul mortal din Sectorul 1
- 19:43 - Carburanții trag în sus prețurile la raft: pâinea, lactatele și mezelurile, în prag de scumpiri
- 18:36 - Donald Trump vorbește despre „schimbare de regim” în Iran și amenință cu noi atacuri
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Maramures și pe Google News











