La sfârșitul săptămânii trecute C. S. Ultimate Kickboxing Sighet a participat la Cupa Europeană Karlovac open 2020 din Croația. Sighetenii au obținut și de această dată rezultate deosebite și au urcat pe podium.

Sportivii de la Ultimate Kickboxing s-au întors acasă cu medalii de aur, argint și bronz.

”Am întâlnit adversari din 31 de țări, în ciuda faptului că această competiție a fost una de top, am reușit să aducem rezultate foarte bune. Am avut două zile de stres și de multă muncă și am reușit să urcăm pe podium și de această dată”, a declarat Iosif Csizmadia, antrenor Ultimate Kickboxing.

Au obținut medalii de aur Eduard Csizmadia, Aida Cîrcu, Alin Fonta, medalie de argint au câștigat Mara Vârsta, Alin Fonta, Larisa Condrat, Laura Moldovan iar medalie bronz Toni Szolosi,  Samir Ivanciuc, Beniamin Cîrcu și Paul Balazs.