ALERTĂ alimentară! Încă un produs consumat zilnic de toţi românii retras de la vânzare

ALERTĂ alimentară! Încă un produs consumat zilnic de toţi românii retras de la vânzare
ANSVSA anunță retragea de la vânzare a unui lot de chipsuri, deoarece eticheta de traducere este incompletă și nu menționează ingredientul alergen lapte
ANSVSA anunță retragea de la vânzare a unui lot de chipsuri, deoarece eticheta de traducere este incompletă și nu menționează ingredientul alergen lapte.
”CARREFOUR ROMÂNIA S.A. retrage de pe piață și recheamă de la consumatori următoarele produse cu datele de identificare de mai jos, indiferent de lot sau de termen de valabilitate:
Denumire produs: CHIPSURI CU AROMA PAPRICA 250G, CARREFOUR CLASSIC, Cod EAN: 5400101037793 și CHIPS ONDULAT PAPRICA 200G, CARREFOUR SENSATION, Cod EAN: 5400101242555.
Pentru persoanele care nu sunt alergice la lapte, consumul acestor produse este sigur.
Persoanele alergice la lapte și care dețin produsele descrise mai sus să nu le consume, ci să le distrugă sau să le aducă înapoi în magazinele de unde le-au cumpărat.
Contravaloarea produselor va fi returnată, fără a fi necesară prezentarea bonului fiscal.”, potrivit sursei citate.
Lista completă a produselor retrase de la vânzare o găsiți AICI.
Citește și:
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
Urmărește știrile Realitatea de Maramures și pe Google News











