Bărbat din Maramureş prins de poliţiştii din Valea Vinului cu material lemnos fără documente de provenienţă

Bărbat din Maramureş prins de poliţiştii din Valea Vinului cu material lemnos fără documente de provenienţă
Bărbatul nu a putut prezenta documentele de proveniență aferente
Polițiștii din cadrul Secției Poliție Rurală Valea Vinului au efectuat activități pentru combaterea și prevenirea tăierilor ilegale de arbori și a faptelor ilegale asociate din exploatarea, transportul, depozitarea, prelucrarea primară și comercializarea materialului lemnos.
Astfel, în jurul orelor 21.00, polițiștii au identificat un bărbat de 36 de ani, domiciliat în județul Maramureș, care se deplasa cu un autoturism pe raza localității Valea Vinului, în interiorul căruia se afla o cantitate de material lemnos.
Întrucât bărbatul nu a putut prezenta documentele de proveniență aferente, a fost sancționat contravențional, conform Legii nr.171/2010.
Totodată, s-a procedat la confiscarea materialului lemnos identificat și predarea acestuia în custodia Ocolului Silvic Borlești.
Sursa: Realitatea de Satu Mare
Citește și:
- 13:21 - CNA analizează solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS, la ora 13:30
- 13:15 - George Simion: "Decizia închiderii Realitatea e motivată politic. E un atac la democrație"
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Maramures și pe Google News










