Advertising
Alerte pe telefon pentru facturi mai mici: românii ar putea fi notificați când consumul de energie depășește 80%

Facturi energie elctrică
Scris deRealitatea de Maramures
Publicat27 mar. 2026, 09:02
Sursărealitatea.net
Românii ar putea primi alerte direct pe telefon atunci când consumul de energie se apropie de limită. ANRE pregătește un sistem similar RO-Alert, care ar urma să trimită notificări în momentul în care se atinge pragul de 80% din consumul stabilit prin contract.
Citește și
- 17:26O casă la țară a ajuns să coste cât o mașină. Sub 10.000 de euro pentru o proprietate cu teren generos
- 13:21Băncile atacă dur Consiliul Concurenței în scandalul ROBOR: „afectează credibilitatea statului român”
- 13:00Profesorii au protestat împotriva Legii salarizării: risc uriaș de blocare a examenelor VIDEO
- 10:22Elon Musk, recul financiar uriaș: acțiunile Tesla și SpaceX îl trag în jos
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Maramures și pe Google News


























