FOTO | Percheziţii în Maramureş desfăşurate de poliţiştii clujeni! Două persoane din Bistriţa şi Recea Cristur au fost reţinute

FOTO | Percheziţii în Maramureş desfăşurate de poliţiştii clujeni! Două persoane din Bistriţa şi Recea Cristur au fost reţinute
Două persoane din Bistriţa şi Recea Cristur au fost reţinute
La data de 21 octombrie, poliţiştii Secţiei 5 Poliţie Rurală Dej, cu sprijinul poliţiştilor din cadrul Poliţiei municipiului Dej, Brigăzii de Operaţiuni Speciale Cluj şi Serviciilor pentru Acţiuni Speciale Cluj şi Maramureş au efectuat 3 percheziţii domiciliare pe raza judeţul Maramureş, întru-un dosar penal întocmit pentru săvârşirea infracţiunilor de violare de domiciliu, furt calificat și complicitate la furt calificat.
În cursul zilei, două dintre cele 3 persoane bănuite de comiterea infracţiunilor au fost reţinute pentru 24 de ore.
Cu ocazia percheziţiilor au fost ridicate 40 de sisteme informatice de stocare, respectiv telefoane mobile, laptopuri, tablete, aparate foto şi video. De asemenea a fost ridicvată suma de 1.950 de lei , 400 de lire şi aproximativ 250 de grame de aur.
În fapt, în perioada 8-22 septembrie, o femeie de 36 de ani, din comuna Recea-Cristur, ar fi pătruns în locuinţe situate pe raza localităţilor Cuzdrioara, Câţcău şi Coplean unde, prin metoda ,,Bună ziua’’ sau utilizarea unor chei potrivite, ar fi sustras mai multe bunuri şi sume de bani.
Cea în cauză, cu ajutorul a doi bărbaţi în vârstă 41 şi 67 de ani, din oraşul Bistriţa, respectiv Şomcuta Mare, ar fi cauzat un prejudiciu total de circa 71.000 de lei.
Femeia de 36 de ani şi bărbatul de 67 de ani reţinuţi pentru 24 de ore, vor fi prezentaţi în cursul zilei magistraţilor, în vederea dispunerii altor măsuri preventive.
Sursa: Realitatea de Maramures
Citește și:
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Maramures și pe Google News











