Maşină de poliţie avariată într-o parcare, după ce un şofer din Baia Mare a pierdut controlul maşinii
Accident rutier soldat cu pagube materiale la o autospecială
Astăzi, la ora 04.45, polițiștii Biroului Rutier Baia Mare au intervenit la un accident rutier, soldat cu pagube materiale.
Din cercetări, a reieșit faptul că, un bărbat de 50 de ani din Baia Mare, aflat la volanul unui autoturism, care tracta o remorcă, pe strada Gheorghe Șincai din municipiu, având direcția de deplasare dinspre strada Andrei Mureșanu, înspre Piața Revoluției, la un moment dat, remorca s-a deprins și a intrat în coliziune cu o autospecială de poliție, parcată regulamentar pe partea dreaptă.
În urma impactului au rezultat avarii la autospeciala de poliție.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind zero.
În cauză, bărbatul a fost sancționat contravențional conform prevederilor O.U.G. 195/2002 privind circulația pe drumurile publice.
Sursa: Realitatea de Maramures
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Maramures și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










