Președintele CJ Maramureș, apel către conjudețenii vindecați de Covid-19 pentru donarea de plasmă convalescent

Președintele CJ Maramureș, apel către conjudețenii vindecați de Covid-19 pentru donarea de plasmă convalescent
apel către persoanele vindecate de SARS CoV-2 pentru a se implica
Consiliul Județean Maramureș face un apel către persoanele vindecate de SARS CoV-2 pentru a se implica în donarea de plasmă convalescentă, deoarece aceasta poate salva viețile pacienților infectați cu acest virus.
"Donarea de plasmă din partea persoanelor vindecate este un gest de grijă și umanitate față de semenii noștri. Fiecare maramureșean poate salva o viață, dacă dorește, prin simpla donare de plasmă", transmite președintele Consiliului Județean Maramureș, Ionel Ovidiu Bogdan.Persoanele vindecate de COVID-19 care doresc să doneze plasmă pot contacta Centrul de Transfuzie Sanguină, situat în Baia Mare, strada G. Coșbuc nr. 20/C.Amănunte despre procedura de plasmafereză se găsesc pe internet la adresa: www.covidplasma.ro.Sursa: Realitatea de Maramures
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:43 - Angajații de la Ministerul Investițiilor se tem să mai protesteze
- 08:33 - Atac rusesc cu drone și rachete asupra regiunii Harkov: trei morți și 18 răniți
- 08:26 - Elicopter Apache al armatei SUA, prăbușit în apropierea Strâmtorii Ormuz
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Maramures și pe Google News














