Seară fără eșec pentru echipele românești din Conference League – VIDEO

Seară fără eșec pentru echipele românești din Conference League – VIDEO
Sepsi și Farul au învins, CFR a remizat
În această seară, CFR Cluj, Farul Constanța și Sepsi OSK au susținut meciurile tur din preliminariile Conference League.
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a învins cu 2-0, în Bulgaria, pe CSKA Sofia. Rondon (min. 68) și Varga (min. 81) au marcat golurile victoriei.
Farul Constanța a produs, la Ovidiu, cel mai spectaculos meci, cu multe răsturnări de situație. Campioana României a fost condusă cu 0-1 și 1-2, dar a revenit de fiecare dată și a învins cu 3-2. Golurile formației lui Gică Hagi au fost marcate de Băluță (min. 27), Mazilu (min. 45+4) și Larie (90+5).
CFR Cluj a terminat la egalitate, în Gruia, scor 1-1, contra turcilor de la Adana Demirspor. Ardelenii au deschis scorul încă din minutul 6, prin Jefte, iar egalarea a venit în minutul 77.
Ieri, tot în Conference League, FCSB s-a impus cu 1-0 în deplasarea de la CSKA Sofia. Meciurile retur vor avea loc joia viitoare.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 20:53 - Turismul românesc: din poveste de succes, în umbră a trecutului
- 19:34 - Alertă în Tulcea: obiect suspect asemănător unei drone și un proiectil cu explozibil, descoperite în localitatea Pardina
- 18:24 - Șoferița care a intrat cu mașina într-un bancomat din Galați este soția fostului ministru Victor Paul Dobre. O persoană a fost rănită
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Maramures și pe Google News














