Advertising
Șeful unui serviciu secret român, întâlnire de taină cu preşedintele Siriei, Bashar al-Assad, la Damasc
19 apr. 2024, 11:57

Șeful unui serviciu secret român, întâlnire de taină cu preşedintele Siriei, Bashar al-Assad, la Damasc
Întâlnirea a avut loc în capitala Damasc
Șeful unui serviciu secret din România s-a întâlnit în spatele ușilor închise cu liderul sirian Bashar al-Assad, dezvăluie presa din Siria. Întâlnirea a avut loc în capitala Damasc.
Vizita oficialului român ar fi avut loc pe fondul crizei refugiaților sirieni care au sufocat Europa, spun jurnaliștii sirieni.
Informația ar fi avut ca punct de plecare un diplomat european, care a precizat că oficialul român a transmis că mai multe state UE, printre care și Grecia și Italia, ar dori să reia discuțiile cu regimul Bashar al-Assad despre valurile de refugiați.
Întâlnirea a fost una discretă, iar informațiile au apărut abia după ce vizita s-a încheiat.
Nu au fost oferite detalii din partea niciunui oficial.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 11:05 - Eurovision 2026 | Piesa câștigătoare a fost produsă de un român
- 10:33 - Cod PORTOCALIU de ploi torențiale după temperaturile de vară. Cum va fi vremea azi?
- 09:55 - Eurovision 2026 | Ce mesaj a postat Alexandra Căpitănescu, după ce România s-a clasat pe locul trei
Urmărește știrile Realitatea de Maramures și pe Google News














