În etapa a doua a Ligii 2 la fotbal, FC Braşov a întâlnit, astăzi, pe Stadionul Tineretului, pe Minaur Baia Mare.

Stegarii au remizat, scor 1-1, după ce au egalat în prelungirile partidei, prin Eduard Lambrinoc. Baia Mare deschisese scorul în prelungirile primei reprize. Bogdan Rotar a marcat cu un şut deviat de Jovanovic, de la 25 de metri.

Braşovenii au mai avut şi două lovituri de la 11 metri. Ambele neacordate de arbitrul întâlnirii. În debutul reprizei secunde. După faulturi clare la Anghelov şi Chică Roşă.

Articolul precedentMaramureşean dat în urmărire naţională, prins în gara din Gherla
Articolul următorBărbat din Călinești, decedat în urma unui accident rutier, între Ocna Șugatag și Ferești, din cauza unui șofer beat