Echipa de handbal masculin Minaur a avut meci greu, sâmbătă, la Timișoara. Poli a confirmat calculele hârtiei, câștigând meritat, cu 25-23.

Minaur a început excelent partida, fiind în permanență la cârma jocului până spre sfârșitul primei reprize, având chiar și 4 goluri în avans. Din păcate, după minutul 20 băimărenii nu au  mai reușit să facă jocul din prima parte. Minaur a mai înscris un gol până la pauză, primind în schimb șapte. În a doua repriză au reușit să revină în joc, egalând la 14. Au urmat apoi  din nou câteva momente de cădere, ceea ce le-a permis timișorenilor să se desprindă la 5 goluri, Ludovic Varo contribuind semnificativ prin paradele sale la victoria gazdelor. Minaur rămâne pe loc de play off și se pregătește de un șir de cinci meciuri teoretic mai accesibile.

Sursa foto: CS Minaur Baia Mare

Articolul precedentAmendă de 30.000 de lei după ce au frământat aluat cu bormașina
Articolul următorIONEL BOGDAN (PNL): ”Slaba participare la vot a fost determinată tocmai de lipsa de informare corectă și de ura care a dominat acest referendum”