Minerul Baia Mare a înregistrat sâmbătă a doua înfrângere din acest campionat în etapa cu numărul 18, de această dată în fața echipei ACS Fotbal Comuna Recea. Băimărenii au fost învinși cu 4-0.

Formația gazdă a dominat partida, deschizând scorul în minutul 14 prin Lemarc. Atacurile au continuat de ambele părți însă fără succes. În minutul 30 portarul formației băimărene, Alexandru Gudea reușește să blocheze o lovitură liberă de la 18m executată de Rus. A doua repriză aduce alte două reușite pentru Recea,  în minutul 56 când Kereki șutează de la 25 de metri direct în vinclul porții băimărene, urmat de Micaș în minutul 73, gol cu care se închide tabela cu scorul de 4-0.

Minerul Baia Mare rămâne pe podium, urmând ca în etapa următoare băimărenii să se întoarcă în fața propriilor suporteri sâmbătă, 23 martie, de la ora 15:00 pe Stadionul Viorel Mateianu.