Raliul Doamnelor ce a avut loc sâmbătă 30 Martie a.c. în Baia Mare a adunat 30 de concurente. Acestea și-au putut demonstra calitățile de șoferițe într-o competiție cu premii de 10.000 lei.

Concursul a avut proba de îndemânare, urmată de aptitudini și apoi viteză pe un traseu special amenajat.După ce toate concurentele au trecut de aceste probe s-au ales și câștigătoarele. La categoria MOTO si PROMO cea care a obținut un premiu a fost Gabriela Pîrvu, care a pilotat atât motocicleta cât și autoturismul cu multă îndemânare, revenindu-i astfel locul I. La categoria MAI: Bella Violeta Panseluța, agent șef adjunct în cadrul Secției1 Poliție Rurală Groși a câștigat locul 1 iar pe locul al 2-lea s-a clasat Laura Augustin, agent de poliție în cadrul Poliției orașului Ulmeni.

Articolul precedentValorează 10.000 euro! Rochia de mireasă realizată de băimăreanca Laura Maxim
Articolul următorPagube de mii de euro provocate de cei care aprind pubelele de gunoi