Sâmbătă s-a desfăşurat pe stadionul Solovan din Sighetu Marmaţiei prima partidă din cadrul ”dublei” care stabilește campioana judeţului Maramureş din liga a IV-a. În fața unui public numeros, Avântul Bârsana, campioana seriei Nord, a primit vizita celor de la Viitorul Ulmeni, campioana seriei Sud.

Oaspeţii au început mai bine partida, iar în minutul 8 deschideau scorul prin golul lui Răzvan Ardelean, 1-0 fiind şi scorul de la pauză. În a doua parte a jocului, echipa din Bârsana a revenit în joc, egalând din penalty în minutul 48 prin Mihai Pop, însă oaspetii s-au impus la finalul partidei, dupa încă două goluri marcate în minutele 72 şi 90.

Returul se va disputa sâmbătă, 1 iunie, pe Stadionul ”Viorel Mateianu” din Baia Mare, începând cu ora 17.00. Echipa care va ieşi învingătoare din această dublă se va duela cu campiona judeţului Sălaj, în barajul pentru promovarea în liga a III-a.

Articolul precedentMaramureșean condamnat pentru violență în familie
Articolul următorBINE DE ȘTIUT: Circulație restricționată pe mai multe străzi din Sighet