CS Minaur Baia Mare a pierdut partida din cadrul celei de-a XIX-a etape a Ligii Zimbrilor. Echipa antrenată de Raul Fotonea și Alexandru Sabou a fost învinsă de formația CSU Suceava, scor 29 -24. Următoarea etapă, băimărenii vor juca pe teren propriu împotriva celor de la CSM Făgăraș. Confruntarea se va desfășura miercuri, 27 februarie.

CS Minaur Baia Mare a început mai bine partida de pe terenul celor de la CSU Suceava, chiar a condus cu 1-4, 2-5 și 5-8. Treptat însă a cedat teren, iar la pauză scorul a fost de 16-16. După egalare, sucevenii au trecut în avantaj în debutul reprizei secunde, minutul 33, după reușita lui Ciubotariu. Din acel moment, băimărenii au început să cedeze teren treptat, astfel că în ultimul sfert de oră al partidei, CSU Suceava s-a desprins decisiv. Cu acest rezultat, CS Minaur Baia Mare se îndepărtează de zona de Play-Off a clasamentului.