Echipa masculină de handbal a CS Minaur și-a prezentat lotul joi în fața propriilor suporteri într-un meci cu Universitatea Cluj. Divizionara A s-a descurcat bine în primele zece minute, după care Minaur s-a distanțat pe măsura trecerii timpului, la final diferența fiind una categorică.

Antrenorii Stephane Plantin și Alexandru Sabou au folosit două garnituri, fiecare dintre ele evoluând aproximativ 15 minute în fiecare repriză. Au avut multe contraatacuri, faza a doua, goluri din poartă în poartă, ratări, dar în final Minaur câștigă ultimul amical din această vară cu scorul de 46-15.

Echipa din Baia Mare va avea un prim meci oficial marți, 27 august, cu AHC Dobrogea Sud Constanța, în prima etapă a Ligii Zimbrilor. Acest meci va fi și primul din Liga Națională.

Articolul precedentSe fac recrutări pentru instituțiile militare de învățământ postliceal ale Ministerului Afacerilor Interne