Minerul Baia Mare a întâlnit sâmbătă, în deplasare, formația AFC Hărman, într-un meci din etapa cu numărul 20 a seriei a V-a din Liga a III-a de fotbal. Partida s-a încheiat cu scorul de 1-1.

Meciul a început în forță pentru gazde, acestea reușind să deschidă scorul încă din minutul 2. Băimărenii revin în joc, însă în ciuda eforturilor și șanselorde a egala aceștia nu reușesc să înscrie în prima repriză și la pauză se intră la vestiare cu scorul de 1-0 pentru gazde.

Echipa antrenată de Dorin Toma revine în forță în a doua repriză, reușind să înscrie în minutul 51 prin Sorin Șerban. Din minutul 70 băimărenii sunt în superioritate numerică. Cu toate acestea nu au mai reusit să înscrie, la final partida consemnând scorul de 1-1.

În etapa următoare, băimărenii revin în fața propriilor suporteri, vineri, 5 aprilie, la ora 17:00, când vor întâlni Unirea Tăşnad.

Articolul precedent„10 lei pentru căței”, acțiune caritabilă pentru necuvântătoare