Actualitate· 1 min citire

481 de acte de identitate eliberate în Maramureș sâmbătă și duminică

11 nov. 2019, 12:08
Actualizat: 11 nov. 2019, 12:08
PROGRAM-SPECIAL-LA-SPCLEP-SIGHETU-MARMAȚIEI

PROGRAM-SPECIAL-LA-SPCLEP-SIGHETU-MARMAȚIEI

Articol scris de Dana Berci

Maramureșenii care au avut actele de identitate expirate, pierdute, furate sau deteriorate și-au putut face altele noi pentru a putea vota deoarece Serviciile Publice Comunitare Locale de Evidenta a Persoanelor din Maramureș au avut program special.

Cele 28 de Servicii Publice Comunitare Locale de Evidenta a Persoanelor au avut în prejama alegerilor prezidențiale program special. Sâmbătă, 9 noiembrie, au eliberat 171 acte de identitate din care 161 carți de identitate și 10 carți de identitate provizorii.

Un număr mare de cărți de identitate au fost eliberate și duminică. În total au fost eliberate 481 de acte de identitate din care 442 carti de identitate si 39 carti de identitate provizorii.

Serviciile Publice Comunitare Locale de Evidenta a Persoanelor vor avea program special și în 23 și 24 noiembrie când va avea loc al doilea tur de scrutin pentru alegerile prezidențiale.Sâmbătă, 23 noiembrie, programul va fi de la 08-00-16:00 iar în 24 noiembrie programul va fi de la 07:00-21:00.  

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Maramures și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate