A urcat la volan în stare de ebrietate şi fără permis

beat
Pericol la volan. Un tânăr de de 24 de ani din Dragomirești a urcat la volan în stare de ebrietate și fără permis de conducere. A fost depistat de polițiști înainte să producă o tragedie.
Aseară, la ora 21.00 poliţiştii Secției 2 Poliţie Rurală Bogdan Vodă au oprit pentru control un autoturism condus pe raza oraşului Dragomirești. Întrucât tânărul emana halenă alcoolică, a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 0,88 mg/l alcool pur în aerul expirat.IPJ Maramureș:
”Acesta a fost condus la Centrul de Permanenţă Dragomirești, unde i-au fost recoltate probe de sânge. Totodată, în urma verificărilor, poliţiştii au stabilit că tânărul nu posedă permis de conducere pentru nicio categorie de autovehicule.”
În cauză se efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de conducere a unui vehicul fără permis de conducere și conducere a unui vehicul sub influenţa alcoolului sau altor substanţe.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 20:03 - România rămâne în urmă la infrastructură: doar 131 km de autostradă inaugurați și zeci de mii de kilometri de drumuri degradate
- 20:00 - Donald Trump avertizează Iranul: „Timpul nu este de partea lor”. Pentagonul anunță extinderea blocadei
- 19:08 - Nicușor Dan, despre o posibilă sesizare la Curtea Constituțională a României din partea PSD: „Nu pot confirma, situația nu are precedent”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Maramures și pe Google News














