Accident grav în Maramureş! Un poliţist din Baia Mare a murit după ce a intrat cu maşina într-o căruţă

Accident grav în Maramureş! Un poliţist din Baia Mare a murit după ce a intrat cu maşina într-o căruţă
Accident grav în Maramureş
Aseară, 16 decembrie, ora 22.30, polițiștii din Ocna Șugatag impreuna cu cei din Sighetu Marmației au intervenit la un accident rutier produs pe raza localității Berbești.
"La fața locului polițiștii au constatat faptul că un bărbat de 45 de ani din Baia Mare, a condus un autoturism dinspre Sighetu Marmației înspre Baia Mare, iar la un moment dat, a intrat în coliziune cu un vehicul cu tracțiune animală, care circula din sens opus.
Conducătorul auto a decedat la fața locului, iar conducatorul vehiculului, un bărbat de 41 de ani din Berbești a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind zero.
Acesta a fost transportat la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale.
Polițiștii continuă cercetările în acest caz", a transmis IPJ Maramureş.
Potrivit primelor informaţii, se pare că şoferul decedat este un ofiţer din cadrul IPJ Maramureş.
Sursa: Realitatea de Maramures
Citește și:
- 13:32 - Gheorghe Piperea aruncă bomba: „Hold-up administrativ la CNA! Decizia împotriva Realitatea Plus, un abuz”. Se cere desființarea instituției
- 13:21 - CNA analizează solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS, la ora 13:30
- 13:15 - George Simion: "Decizia închiderii Realitatea e motivată politic. E un atac la democrație"
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Maramures și pe Google News










