Câinele poliţist Snow e „antitabac”: a mirosit rapid ţigările de contrabandă ale unui bărbat aflat în zona Pieţei Izvoarele din Baia Mare
14 aug. 2018, 10:46
Actualizat: 14 aug. 2018, 10:46

foto-ipj-maramures-15
Articol scris de Scris de Dana Berci
În această dimineaţă, în jurul orei 05:00, o patrulă de ordine şi siguranţă publică din cadrul Unităţii Canine, care desfăşura activităţi în zona Pieţei Izvoarele din municipiul Baia Mare, a observat un bărbat ce avea asupra sa un bagaj voluminos. Partenerul de nădejde al poliţiştilor, Snow, a mirosit de îndată ţigările de contrabandă pe care acesta le avea în sacoşă.
Poliţiştii au identificat un bărbat, în vârstă de 60 de ani, domiciliat în Baia Sprie, care nu a putut prezenta documentele pentru cele 128 pachete cu ţigări de provenienţă ucraineană pe care le deţinea.Întreaga cantitate a fost ridicată în vederea confiscării.În cauză a fost întocmit dosar penal, iar poliţiştii desfăşoară cercetări sub aspectul comiterii infracţiunii de contrabandă pentru documentarea întregii activităţi infracţionale a acestuia.
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Urmărește știrile Realitatea de Maramures și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










