Femeie din Timișoara, în stare gravă după ce a sărit de la mansardă în timpul unui incendiu

Smurd - Pompieri
O femeie în vârstă de 72 de ani, medic de familie din Timișoara, a ajuns în stare critică după ce a sărit de la mansarda locuinței sale, în urma unui incendiu puternic care a cuprins clădirea.
Potrivit primelor informații, femeia a încercat să se salveze din calea flăcărilor, iar la sosirea echipajelor de intervenție a fost găsită inconștientă, dar cu semne vitale. Aceasta a fost transportată de urgență la spital, unde este internată în stare foarte gravă.
În același incident, un bărbat a fost rănit după ce s-a tăiat la o mână într-un geam spart și a avut nevoie de îngrijiri medicale.
Pompierii au intervenit timp de peste două ore pentru stingerea incendiului, însă operațiunea a fost îngreunată de presiunea scăzută a apei la hidranți. Cauza izbucnirii focului nu a fost încă stabilită și este în curs de investigare.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 17:02 - Decizie dură pregătită la Bruxelles! UE vrea să interzică accesul tuturor celor care au luptat de partea Rusiei în Ucraina
- 16:40 - Chivu și-a ales prioritatea! Inter pregătește o ofertă uriașă de 45 de milioane de euro pentru transferul verii
- 16:14 - Panică la metrou! Două stații s-au umplut de fum după izbucnirea unui incendiu. Călătorii au fost evacuați din trenuri
Urmărește știrile Realitatea de Maramures și pe Google News














