Mistreţi dintr-un adăpost din Borşa împuşcaţi ilegal
5 ian. 2021, 13:26
Actualizat: 5 ian. 2021, 13:26

Mistreţi dintr-un adăpost din Borşa împuşcaţi ilegal
Articol scris de Scris de Adrian Loghin
Oamenii legii fac cercetari
Ieri, 04 ianuarie, orele 14.42, polițiștii din Borșa au fost sesizați de către o femeie de 43 de ani din oraș, în calitate de proprietară a unui adăpost de animale, cu privire la faptul că persoane necunoscute ar fi făcut uz de armă letală fără drept asupra a două exemplare de suine (metis de mistreț), cauzându-le plăgi.
Polițiștii ajunși la fața locului împreună cu un reprezentant al gestionarului fondului de vânătoare au constatat faptul că două exemplare de suină prezentau plăgi sângerânde.
În cauză se efectuează cercetări sub aspectul comiterii infracțiunilor de „uz de armă letală fără drept”, „uciderea animalelor, cu intenție, fără drept”, și „rănirea sau schingiuirea animalelor”.
Sursa: Realitatea de Maramures
Citește și:
- 10:36 - Anchetă la Timișoara, după o postare online care incită la asasinarea președintelui Nicușor Dan
- 08:17 - Apel de mobilizare lansat de George Simion: „Este timpul să ne implicăm”. Mesaj transmis în Săptămâna Luminată
- 08:05 - Meteorologii anunță ploi abundente, urmate de o încălzire a vremii înainte de minivacanță de 1 mai: prognoza ANM pentru 4 săptămâni
- 07:57 - Alertă în Tulcea după noi atacuri rusești cu drone lângă graniță: a fost emis RO-Alert
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Maramures și pe Google News










