Accident în Baia Mare, într-o curbă periculoasă! Doi tineri, la spital

Accident în Baia Mare, într-o curbă periculoasă! Doi tineri, la spital
Doi tineri din Baia Mare au fost răniți duminică și au ajuns la spital,
Doi tineri din Baia Mare au fost răniți duminică și au ajuns la spital, după ce autoturismul în care se aflau s-a lovit de un copac. Accidentul s-a produs la intersecția cu drumul forestier Valea Romană.
Polițiștii din Baia Mare au intervenit la un accident rutier produs pe strada Imașului din Baia Mare.
"La fața locului, polițiștii au constatat faptul că o femeie de 26 de ani din Baia Mare a condus un autoturism dinspre strada Barajului înspre strada Firiza, iar la intersecția cu drumul forestier Valea Romană, într-o curbă periculoasă a pierdut controlul asupra direcției de mers oprindu-se într-un copac.
În urma producerii accidentului rutier, conducătoarea auto și pasagerul, un bărbat de 24 de ani din Baia Mare, au suferit vătămări corporale.
Aceștia au fost transportați la Spitalul Județean Baia Mare în vederea acordării de îngrijiri medicale", a transmis Ionela Cozma, purtătorul de cuvânt al IPJ Maramureș.
Conducătoarea auto a fost testată cu aparatul etilotest rezultatul fiind zero.
În cauză, polițiștii au întocmit dosar penal și continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
Sursa: Realitatea de Maramures
Citește și:
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
- 20:11 - George Simion, mesaj de forță de la tribuna Parlamentului: „Voi, puterea, ați închis Realitatea Plus”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Maramures și pe Google News











