Acţiune de ecologizare derulată de jandarmii din Maramureş (FOTO)

Acţiune de ecologizare derulată de jandarmii din Maramureş (FOTO)
Campania ,,Curățăm România” se desfășoară în perioada 4 aprilie – 4 mai
Acțiunile în cadrul campaniei derulate la nivel național ,,Curățăm România” continuă să se desfășoare în județul Maramureș pentru igienizarea zonelor în care deșeurile sunt aruncate necorespunzator.
"Jandarmii din cadrul detașamentului 3 Baia Mare, alături de lucrătorii silvici au desfășurat astăzi, pe raza localităților Tărgu Lapuș și Cavnic, acțiuni de curățare a zonelor împădurite aflate în administrarea Ocolului Silvic Târgu Lăpuș și a Ocolului Silvic Baia Sprie. Prin acțiuni de acest fel încurajăm cât mai mulți voluntari să participe la activități de ecologizare, pentru creşterea responsabilităţii faţă de mediu", a transmis IJJ MM.
Campania națională ,,Curățăm România” se desfășoară în perioada 4 aprilie – 4 mai sub sloganul ,,Vrem o țară fără deșeuri abandonate!”
Sursa: Realitatea de Maramures
Citește și:
- 21:47 - Tensiuni fără precedent: Trump discută retragerea din NATO și acuză Alianța că „a întors spatele americanilor”
- 20:32 - Gabriela Ruse, calificare spectaculoasă în sferturi la Linz! Când joacă Sorana Cîrstea pentru un loc în top 8
- 19:43 - Atac fără precedent: lideri israelieni îl acuză pe Trump că „a fugit” din conflict
- 19:02 - Tragedie în Craiova: o fetiță de 4 ani a murit după ce i s-a făcut rău într-o mașină, în parcarea unui mall
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Maramures și pe Google News











