Maramureșeni, cu probleme la volan! Unul băuse, celălalt nu avea permis

Maramureșeni, cu probleme la volan! Unul băuse, celălalt nu avea permis
Doi maramureșeni s-au ales cu dosare penale, după ce, luni seara, au încălcat prevederile
Doi maramureșeni s-au ales cu dosare penale, după ce, luni seara, au încălcat prevederile legale rutiere. Unul a fost prins băut la volan și a refuzat prelevarea de mostre biologice, iar celălalt fără permis de conducere.
Astfel, luni, la ora 21.10, în timp ce polițiștii din Șomcuta Mare efectuau serviciul de patrulare pe raza comunei Mireşu Mare au oprit pentru control un autoturism pentru verificări.
La volanul autoturismului a fost identificat un bărbat de 43 de ani din comună. Întrucât conducătorul auto emana halenă alcoolică a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 0,67 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Bărbatul a fost condus la spital pentru prelevarea de mostre biologice de sânge în vederea stabilirii cu exactitate a alcoolemiei, însă acesta a refuzat recoltarea.
În cauză polițiștii efectuează cercetări sub aspectul comiterii infracțiunii de refuzul sau sustragerea de la prelevarea de mostre biologice.
Tot luni, la ora 21.50, în timp ce efectuau serviciul de supraveghere și control trafic pe D.J. 108 A, în localitatea Ulmeni, polițiștii au oprit un autoturism pentru control.
La volanul autoturismului a fost identificat un bărbat de 41 de ani din oraș.
În urma verificărilor efectuate, polițiștii au constatat faptul că bărbatul nu deține permis de conducere pentru nici o categorie de vehicule
În cauză s-a întocmit dosar penal, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul fără permis de conducere.
Sursa: Realitatea de Maramures
Citește și:
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
- 20:11 - George Simion, mesaj de forță de la tribuna Parlamentului: „Voi, puterea, ați închis Realitatea Plus”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Maramures și pe Google News











