Pe 9 decembrie, Minaur rata calificarea în sferturile de finală ale Cupei României, fiind învinsă pe teren propriu de CSM Bacău, 26-27, după executarea aruncărilor de la 7m. A fost 23-23 după 60 de minute și Bacăul s-a impus la loviturile de departajare. A trecut ceva timp de atunci, dar jucătorii de la Minaur doresc să își ia revanșa pentru acel meci și să câștige în deplasarea din munincipiul Bacău, meciul urmând să aibă loc joi, de la ora 18.00. Au și declarat acest obiectiv după victoria cu Reșița.

CSM Bacău are un parcurs modest de campionat, având șapte înfrângeri consecutive în Liga Zimbrilor, în ultimele șapte runde. Echipa ocupă locul 10, având 16 puncte și șanse put teoretice de a mai prinde un loc între primele opt. Moldovenii s-au calificat în Final Four-ul Cupei României, doar că acolo vor da piept cu Dinamo București în meciul din semifinale.

Delegația băimăreană va pleca spre Bacău miercuri.

Articolul precedentLa Spitalul Municipal Sighetu Marmației ar putea fi construită o secție de specialitate având ca specific îngrijirea paliativă
Articolul următorA refuzat testarea cu aparatul etilotest, însă i-au fost recoltate probe de sânge în vederea stabilirii acoolemiei