Accident rutier pe DN18B provocat de un şofer cu permisul reţinut şi ITP expirat

Accident rutier pe DN18B provocat de un şofer cu permisul reţinut şi ITP expirat
S-a întocmit dosar penal
Ieri, 28 septembrie, orele 22.20, poliţiştii au intervenit la un accident produs pe D.N. 18B, între localităţile Groşi şi Cărbunari.
La faţa locului poliţiştii au identificat un tânăr de 23 de ani, din Copalnic care a condus un autoturism, iar la un moment dat într-o curbă la dreapta, marcată şi semnalizată corespunzător, nu a adaptat viteza la condiţiile de drum şi a ieşit de pe partea carosabilă izbindu-se de terasamentul şanţului pluvial, după care autoturismul a revenit pe partea carosabilă pe partea dreaptă a sensului de deplasare.
În urma verificărilor poliţiştii au constatat faptul că tânărul avea permisul de conducere reţinut, nu avea montată centura de siguranţă în timp ce a condus autovehiculul, iar autoturismul avea I.T.P. expirat.
În urma accidentului a rezultat rănirea conducătorului auto, care a fost transportat la Spitalul Judeţean de Urgenţă “Dr. Constantin Opriş” Baia Mare.
Acesta a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind zero.
În cauză s-a întocmit dosar penal, iar poliţiştii continuă cercetările.
Sursa: Realitatea de Maramures
Citește și:
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
- 08:15 - CNAIR: Nu mai sunt sectoare de drum închise sau restricționate din cauza condițiilor meteorologice
- 08:02 - Trafic de coșmar spre Vama Giurgiu. Coloana de vehicule de pe DN5 măsoară 14 kilometri
- 07:55 - Sistemul RO-Alert devine „mai prietenos”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Maramures și pe Google News









_4f88515c25_a3b9209761.webp)

