Actualitate· 1 min citire

Maramureșean cercetat pentru violenţă în familie

16 mar. 2020, 13:42
Actualizat: 16 mar. 2020, 13:42
Maramureșean cercetat pentru violenţă în familie

Maramureșean cercetat pentru violenţă în familie

Articol scris de Dana Berci

Maramureșean cercetat pentru violenţă în familie

 Azi noapte, la ora 00.45, patrula de siguranţă publică din cadrul Secţiei 2 Poliţie Rurală Bogdan Vodă a fost sesizată prin SNUAU 112 cu privire la faptul că două femei au fost agresate la domiciliul lor din Strâmtura.

Din verificările efectuate de poliţişti la faţa locului, s-a constatat că, pe fondul consumului de alcool şi a unor discuții contradictorii, un bărbat de 32 de ani şi-a agresat fizic sora şi mama.

Cu toate că, în urma completării formularului de evaluare a riscului nu s-a impus emiterea unui ordin de protecţie provizoriu, din cauză că bărbatul se manifesta violent şi prezenta tulburări de comportament, a fost transportat cu ambulanţa şi internat la Spitalul Municipal Sighetu Marmaţiei - Secţia Psihiatrie, în vederea efectuării unei expertize medicale. În cauză se efectuează cercetări, sub aspectul săvârşirii infracţiunii de violenţă în familie

Urmărește știrile Realitatea de Maramures și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate