Marcel Ciolacu: Săptămâna viitoare România va avea un guvern!

Marcel Ciolacu: Săptămâna viitoare România va avea un guvern!
PSD se duce la negocieri cu Marcel Ciolacu propunere de premier
Săptămâna viitoare România va avea premier învestit. Este asigurarea venită de la președintele PSD, Marcel Ciolacu, care a încercat să minimalizeze neînțelegerile dintre dintre PSD și PNL și a pus anularea ședinței celor 3 lideri de partide pe seama nefinalizării unor capitole din programul de guvernare.
Marcel Ciolacu le-a mulțumit colegilor care l-au nominalizat cu unanimitate de voturi pentru funcția de premier și a subliniat, repetat, ca aceasta este propunerea cu care se va duce la negocieri. "Este o obligație să avem un guvern, lumea nu mai are răbdare", a arătat liderul social-democrat și a precizat că social democrații nu sunt brutali în exprimare precum liberalii, dar sunt foarte clari.
Sursa: Realitatea Din PSD
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 07:54 - Bătaie în Centrul Vechi din București între români și ucraineni, după concertul lui Max Korzh. Patru reținuți
- 21:07 - Secția de Pediatrie a spitalului din Mangalia, ÎNCHISĂ după ce singurul medic și‑a luat concediu prelungit. Părinții revoltați cer găsirea unei soluții
- 19:35 - Ministrul Sănătății, după moartea la școală a adolescentului din Bacău: „Nu apăr pe nimeni. Posibile greșeli, dacă s-a greșit vor fi sancțiuni”
Urmărește știrile Realitatea de Maramures și pe Google News














