Şofer rănit după ce a intrat cu autoutilitara într-un copac

Şofer rănit după ce a intrat cu autoutilitara într-un copac
Bărbatul nu purta centura de siguranţă
Ieri, 8 octombrie, ora 19.00, poliţiştii au fose sesizaţi cu privire la producerea unui accident rutier pe strada Rodnei din oraş.
La faţa locului poliţiştii au constatat faptul că un bărbat de 30 de ani din Borşa, a condus o autoutilitară, iar la un moment dat a pierdut controlul volanului, intrând în coliziune cu un pom.
Bărbatul nu purta centura de siguranţă în timpul conducerii autoturismului
În urma impactului, conducătorul auto a suferit leziuni, fiind transportat la Spitalul Borșa în vederea acordării de îngrijiri medicale.
Bărbatul a refuzat sa fie testat cu aparatul etilotest și totodată a refuzat a i se recolta probe biologice de sânge.
În cauză poliţiştii continuă cercetările cu privire la săvârșirea infracțiunilor de refuz sau sustragerea de la recoltarea de mostre biologice.
Sursa: Realitatea de Maramures
Citește și:
- 15:43 - Papa Leon salută armistițiul din Iran: „Un semn de speranță”
- 15:40 - CNA a respins solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS - LIVE TEXT
- 14:59 - UEFA, decizie decizie de ultim moment după moartea lui Mircea Lucescu pentru meciurile din Champions League
- 14:47 - Urmărire ca-n filme în trafic, în Argeș: tânăr prins după 25 km, fără permis și băut
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Maramures și pe Google News










