Băimărean cercetat pentru furt, reţinut de poliţişti pentru 24 de ore
YXNoPTBiOGNhYzM5YmMyMTEwZDM5NzgyYTcwYWI1NzZmMGJh.thumb_
Poliţiştii băimăreni de investigaţii criminale au dispus reţinerea pentru 24 de ore a unui băimărean care a fost prins în toiul nopţii cu peste 600 pachete de ţigări sustrase dintr-un magazin din municipiu. Acesta a fost arestat preventiv.
Ieri noapte, în jurul orei 01.00, poliţiştii din municipiul Baia Mare au fost sesizaţi prin SNUAU 112 despre faptul că agenţii de pază au surprins şi reţinut o persoană suspectă de furt.IPJ Maramureș:
”Deplasaţi de urgenţă la faţa locului, la un magazin situat pe bulevardul Traian, poliţiştii au identificat un tânăr de 31 de ani din Baia Mare. În urma verificărilor efectuate s-a stabilit că tânărul a pătruns prin efracţie în magazin, de unde a sustras 611 pachete de ţigarete. Pe numele acestuia a fost întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracţiunii de furt calificat. Prejudiciul, de aproximativ 12.000 lei, reprezentând contravaloarea pachetelor de ţigări a fost recuperat.”
În baza probatoriului administrat, poliţiştii Biroului de Investigaţii Criminale Baia Mare au dispus ieri, 27 ianuarie, reţinerea pentru 24 de ore a băimăreanului. Acesta a fost prezentat Judecătoriei Baia Mare care a dispus măsura arestării preventive pe o perioadă de 30 de zile. Poliţişti continuă cercetările în vederea stabilirii întregii activități infracționale a băimăreanului.
Citește și:
- 13:21 - Tragedie în timpul serviciului: jandarm de 40 de ani, găsit fără viață pe stradă. Sindicatele acuză suprasolicitarea
- 13:02 - Lecția de condus care s-a terminat cu dosar penal: doi tineri, prinși băuți după două accidente
- 12:53 - Anca Alexandrescu acuză Sistemul că vrea să-l elimine pe Călin Georgescu: „Are Poliția de 2-3 ori pe zi la poartă. Este pus sub o presiune inadmisibilă”
- 07:28 - Astăzi începe Postul Paștelui!
Urmărește știrile Realitatea de Maramures și pe Google News





_799d38831a.webp)





