Bărbat de 81 de ani, amendat drastic, după ce a anunțat la 112 că podul istoric dintre Sighetu Marmației și Solotvino din Ucraina va sări în aer

Bărbat de 81 de ani, amendat drastic, după ce a anunțat la 112 că podul istoric dintre Sighetu Marmației și Solotvino din Ucraina va sări în aer
Un bărbat în vârstă de 81 de ani din localitatea Ocna Șugatag a fost amendat cu 4.000 de lei
Un bărbat în vârstă de 81 de ani din localitatea Ocna Șugatag a fost amendat cu 4.000 de lei de către polițiști, după ce sâmbătă seara a anunțat printr-un apel la 112 că podul istoric ce face legătura între localitățile Sighetu Marmației și Solotvino din Ucraina va fi aruncat în aer.
Forțele de ordine au luat măsuri rapide, perimetrul fiind asigurat de polițiști, jandarmi și polițiști de frontieră, în timp ce echipa de pirotehniști din cadrul Direcției Județene de Informații Maramureș a efectuat verificările specifice. Totodată, traficul a fost blocat.
S-a dovedit însă a fi o alarmă falsă, iar apelantul a fost identificat și amendat.
Acesta a fost sancționat contravențional conform O.U.G. nr 34 din 2008, cu amendă în valoare de 4000 de lei
Sursa: Realitatea de Maramures
Citește și:
Urmărește știrile Realitatea de Maramures și pe Google News
_e32ebcad9a.webp)










